Ponožky

Ponožky - teplé - príjemné - pohodlné

V tejto kategórii nájdete tie najpohodlnejšie, najkrajšie ponožky vhodné ako pre ženy, mužov tak i pre deti. Tieto ponožky sú vhodné i na celoročné nosenie. Sú ideálne aj do extrémnych mrazov a určite ťa zahrejú. V našej ponuke nájdete ponožky vyrábané z materiálov ako mongolská srsť - vlna z kašmírskych kôz a oviec - ťavia i jačia srsť - 100% kašmír. Všetky tieto materiály sú veľmi kvalitné a ponúkajú Vám veľmi veľa výhod. Zároveň sú nádherným doplnkom k Vášmu outfitu.
Ponožky, ktoré ponúkame sú vyrábané ručne z najkvalitnejších a najlepšie spracovaných prírodných materiálov a radia sa medzi tie najpohodlnejšie a najteplejšie ponožky na svete. Zároveň sú veľmi obľúbené a vhodné napr.: pre rybárov - poľovníkov - športovcov - lyžiarov - korčuliarov - bicyklistov - turistov - vojakov – záchranárov ale aj pre malé deti. Tieto ponožky si proste zaľúbi každý, kto má rád svoje nohy v teple, suchu a v pohodlí.

Všetky ponožky sú 100 % v BIO prírodnej kvalite. Naši špecialisti vyberajú tie najkrajšie, najpohodlnejšie ponožky aké si dokážete predstaviť.Naše ponožky pochádzajú výhradne z Mongolska.


Prečo sú tieto ponožky také výnimočné ?
Vzhľadom na polohu na náhornej plošine v stredoázijskom vnútrozemí má Mongolsko extrémne kontinentálne podnebie s veľmi malým množstvom zrážok (najmä v oblasti púšti Gobi). Z hľadiska vegetačných a klimatických podmienok je Mongolsko jedným z najnehostinnejších miest na Zemi. Väčšina krajiny je v lete extrémne horúca a v zime studená. V januári prináša studený front z vnútrozemia chlad a teplota na nížinách a v údoliach klesá až na −30 °C. V tomto čase je účinkom teplotnej inverzie oveľa teplejšie na svahoch hôr, kde teplota stúpa s nadmorskou výškou. Na najteplejších miestach vystúpia januárové denné teploty na 0 °C až 5 °C, pričom v noci klesajú na −30 °C. V chladných oblastiach nie je zriedkavých ani teplota −40 °C. V lete, najmä v júli vystúpia najvyššie denné teploty na 20 °C až 25 °C. Leto trvá maximálne tri mesiace, avšak už v septembri začnú teploty výrazne klesať. Ročná priemerná teplota v hlavnom meste Mongolska Ulanbátare je približne 0 °C, čím zastáva pozíciu jedného z najchladnejších hlavných miest na svete.


Exkluzívne Mongolské Ponožky z ťavy - jaka - pravého kašmíru
Ponožky zo 100 % Ťavej...
Ponožky zo 100 % Ťavej vlny Funkčné ponožky 100% ťavia vlna. Neuveriteľne teplé ponožky zo 100 % ťavej vlny....
Ponožky zo 100% Jačej...
Ponožky zo 100% Jačej vlny Ak ste vyskúšali akékoľvek ponožky, teraz skúste to najlepšie. Zažite tie najjemnejšie,...
Luxusné kašmírové ponožky
Luxusné kašmírové ponožky Kašmír - kašmírska vlna je luxusný, jemný a veľmi prijemný materiál, ktorý sa...
Ponožky z mongolskej vlny
Mongolská vlna je jedinečný produkt, ktorý sa oceňuje po celom svete. Drsné podnebie stepi Mongolska v tom zohralo...
Vložky do topánok z Ťavy
Vložky do topánok zo 100% ŤAVEJ VLNY Vlnené vložky z ŤAVY dvojhrbej sú ideálne na nosenie v každom ročnom období a...
Zimné ponožky
Luxusné , hrejivé a zároveň 100% prírodné ponožky vyrobené z tých najkvalitnejších prírodných materiálov. V našej...
Detské ponožky
Teplé detské ponožky sú dôležité pre zdravie dieťaťa - považujú sa za dôležitú súčasť imidžu, keď zhromažďujeme...

Aktívne filtre

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password