Zimné ponožky

Luxusné , hrejivé a zároveň 100% prírodné ponožky vyrobené z tých najkvalitnejších prírodných materiálov. V našej ponuke nájdete tie najteplejšie a najpohodlnejšie ponožky , aké boli kedy vyrobené.

Ponožky sú ručne vyrábané v Mongolských fabrikách zo srsti Kašmírskych kôz a oviec , srsti ťavy dvojhrbej a Jaka. Srsť sa ručne vyčesáva zo zvierat priamo u chovateľov, ktorý ju následne spracovávajú a predávajú na výrobu vlny.Z hľadiska polohy , je Mongolsko jedno z najnehostinnejších miest na Zemi.Väčšina krajiny je extrémne horúca v lete a studená v zime. V lete sú teploty najvyššie keď dosahujú 20 °C až 25° C. V noci klesajú na −30 °C v chladných oblastiach nie je zriedkavých ani −40 °C.Ročná priemerná teplota v hlavnom meste Mongolska Ulanbátare je približne 0 °C, čo ho robí jedným najchladnejších hlavných miest na svete.

Mongolské výrobky z vlny a kašmíru sú celosvetovo preslávené.

10 dôvodov prečo sú ponožky z ťavej, jačej a kašmírskej vlny vhodné na celoročné nosenie

1 dôvod

Tieto ponožky majú schopnosť odvádzať prebytočnú vlhkosť a udržiavať nohy v suchu. A to všetko preto, lebo vlna z ťavy,jaka, kašmírskych kôz a oviec je veľmi hygroskopická a navyše vďaka štruktúre svojich chĺpkov vzniká tzv. efekt vetrania.

2 dôvod

 - Tieto ponožky zabraňujú množeniu baktérií a plesní, a teda nepríjemnému zápachu nôh.

3 dôvod

- Tieto ponožky zmierňujú únavu po náročnom dni, zmierňujú prejavy reumatizmu a artritídy, zmierňujú zápal a normalizujú krvný obeh vďaka ľahkej masáži vláknami materiálu.

4 dôvod - Tieto ponožky vďaka lanolínu, ktorý je súčasťou zvieracej srsti, urýchľujú hojenie rán a odrenín, pokožka nohy sa stáva hladkou a jemnou.

5 dôvod - Tieto ponožky sú ideálnym darčekom pre tých, ktorí majú radi rybolov, poľovníctvo a horskú turistiku. Počas chladných nocí v stanoch zohrievajú a chránia pred skorou radikulitídou.  Taktiež za takýto darček budú vďační najmä tí, ktorí musia tráviť veľa času vonku v pracovnej obuvi - vojaci, policajti, bezpečnostní a stavební pracovníci, pretože tieto ponožky zabraňujú plesňovým chorobám nôh a zároveň nohy zohrievajú a udržujú v suchu.

6 dôvod - Tieto ponožky budú skvelým pomocníkom pre matky, ktoré trávia so svojimi deťmi dlhší čas vonku, pretože udržujú detské nohy dlhodobo v teple.

7 dôvod- Tieto ponožky sú hypoalergénne. Jedinečnou vlastnosťou ťavej, jačej a kašmírskej vlny je, že nespôsobuje alergie, podobne ako iné druhy vlny, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na rastúci počet pacientov s alergiami a sprievodnými chorobami. Ťavia,jačia a kašmírska srsť vôbec nedráždi, ale skôr upokojuje podráždenú pokožku.

8 dôvod- Tieto ponožky sú antistatické. Táto vlastnosť ťavej vlny je vynikajúcou ochranou pred tzv. „technoagresiou“, ktorú pociťujeme zo všetkých elektrických spotrebičov v dome. Na Východe tiež tvrdia, že ťavia vlna chráni pred agresiou spoločnosti a negatívnym prostredím (urýchľuje pohlcovanie energetických dier).

9 dôvod

- Tieto ponožky sú výrobkom mongolských tovární, vyrábajú sa metódou kruhového pletenia (takto sa zvyčajne vyrábajú športové ponožky), noha je navyše pohodlne upevnená, keďže ponožka sa jej prispôsobí. Perfektne sedia na nohe, nekĺzajú, neprekrúcajú sa a nešúchajú sa.

10 dôvod - Tieto ponožky z prírodnej vlny sú krásne, pohodlné a vydržia Vám veľmi dlho.

Ťavia vlna je oveľa teplejšia a priedušnejšia ako merino.

Aktívne filtre

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password