10 výhod výrobkov z mongolskej vlny

1 - Ponožky z kašmíru, vlny jaka, ťavy alebo mongolskej ovečky majú schopnosť odvádzať prebytočnú vlhkosť a udržiavať nohy v suchu. A to všetko preto, lebo vlna týchto zvieratiek je veľmi hygroskopická a navyše vďaka štruktúre svojich chĺpkov vzniká tzv. efekt vetrania.

2 - Tieto ponožky zabraňujú množeniu baktérií a plesní, a teda nepríjemnému zápachu nôh.

3 - Ponožky zmierňujú únavu po náročnom dni, zmierňujú prejavy reumatizmu a artritídy, zmierňujú zápal a normalizujú krvný obeh vďaka ľahkej masáži vláknami materiálu.

4 - Vďaka lanolínu, ktorý je súčasťou vlny týchto zvieratiek, je urýchlené hojenie rán a odrenín, pokožka nohy sa stáva hladkou a jemnou.

5 - Tieto výrobky sú ideálnym darčekom pre tých, ktorí majú radi rybolov, poľovníctvo a horskú turistiku. Počas chladných nocí v stanoch zohrievajú a chránia pred skorou radikulitídou. Taktiež za takýto darček budú vďační najmä tí, ktorí musia tráviť veľa času vonku v pracovnej obuvi - vojaci, policajti, bezpečnostní a stavební pracovníci, pretože tieto ponožky zabraňujú plesňovým chorobám nôh.

6 - Ponožky, rukavičky a čiapky budú skvelým pomocníkom pre matky, ktoré trávia so svojimi deťmi dlhší čas vonku, pretože udržujú detské nohy, ruky a hlavu dlhodobo v teple.

7 - Výrobky z kašmíru, vlny jaka, ťavy a mongolskej ovečky sú hypoalergénne. Jedinečnou vlastnosťou vlny týchto zvieratiek je, že nespôsobuje alergie, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na rastúci počet pacientov s alergiami a sprievodnými chorobami. Táto vlna vôbec nedráždi, ale skôr upokojuje podráždenú pokožku.

8 - Výrobky z kašmíru, vlny jaka, ťavy a mongolskej ovečky sú antistatické. Táto vlastnosť je vynikajúcou ochranou pred tzv. „technoagresiou“, ktorú pociťujeme zo všetkých elektrických spotrebičov v dome. Na Východe tiež tvrdia, že vlna týchto zvieratiek chráni pred agresiou spoločnosti a negatívnym prostredím (urýchľuje pohlcovanie energetických dier).

9 - Tieto výrobky sa vyrábajú metódou kruhového pletenia (takto sa zvyčajne vyrábajú športové ponožky), noha je navyše pohodlne upevnená, keďže ponožka sa jej prispôsobí. Perfektne sedia na nohe, nekĺzajú, neprekrúcajú sa a nešúchajú sa.

10 - Výrobky z kašmíru, vlny jaka, ťavy a mongolskej ovečky sú krásne, pohodlné a vydržia Vám veľmi dlho.

V ponuke ešte nemáme žiadny produkt

Zostaňte naladení! Akonáhle do ponuky pridáme ďalšie produkty, zobrazia sa na tomto mieste.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password