Luxusné kašmírové ponožky

Kasmirska koza - step Mongolsko

Luxusné kašmírové ponožky

Kašmír - kašmírska vlna je luxusný, jemný a veľmi prijemný materiál, ktorý sa získava z vlny kašmírskych kôz, ktoré žijú na území Mongolska. Jedine kašmír z tejto krajiny má najvyššiu kvalitu, pretože podsada kašmírskych kôz je jemnučká, hustá a výborne chráni pred mrazmi , ktoré dosahujú teplotu -40 °C miestami dosahujú aj -50 °C . Prostredie v ktorom kašmírske kozy žijú , spôsobujú ojedinelé klimatické podmienky, ktoré prispievajú k výnimočným vlastnostiam kašmírových vlákien. Jemné chĺpky kašmírskej kozy sú dlhé max 5 mm, hrubé 14 mikrónov a vo vnútri sú duté. Z jednej kašmírovej kozy sa dá získať len do 200 g vlny ročne, preto je táto látka veľmi vzácna, čo sa odráža na cene tohto materiálu a výrobkov z neho. Okrem toho kašmírovú vlnu je možné získať len ručne vyčesávaním týchto kozičiek. V porovnaní s ovčou vlnou je kašmír 8x teplejší a zároveň je vhodný na nosenie nielen v zime, ale aj v lete. Vďaka týmto vlastnostiam kašmíru ponožky z tohto materiálu nemusia byť hrubé a pri tom sú veľmi hrejivé a prijemné. Každý kto si vyskúša kašmírové ponožky vie oceniť ich jemnosť a funkčnosť.

Výhody kašmírových ponožiek:

 •          Kašmír nespôsobuje alergie, vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou
 •          sú veľmi mäkké a príjemné, nepichajú
 •          kašmír má termoregulačné vlastnosti - perfektne udržuje teplo a odvádza vlhkosť
 •          pri náležitej starostlivosti vydržia veľmi dlho
 •          zdôraznia Váš status a vkus

Ako sa starať o kašmírové ponožky? 

Najvhodnejšie je ručné pranie. 

Pridajte do nádoby s vlažnou vodou vhodný prací prostriedok na vlnu. V žiadnom prípade sa nesmú výrobky z kašmíru prať v horúcej vode, pretože sa pravdepodobne zmršti. Zamiešajte. Otočte ponožky naruby, umiestnite do nádoby a jemne žmýkajte. Pracia doba by nemala presiahnuť 5 minút. Po vypraní vylejte vodu a naplňte nádobu čistou vlažnou vodou. Opakovane oplachujte až kým sa prací prostriedok nevymyje. Kašmírové ponožky neperte pod tečúcou vodou, pretože to môže deformovať ich tvar. Žmýkať ponožky treba veľmi jemne bez vykrúcania. Keď väčšina vody z ponožiek odtečie umiestnite na rovný povrch čistý suchý uterák a umiestnite naň ponožky. Opatrne zrolujte uterák a jemne zatlačte. Takýto spôsob umožňuje uteráku absorbovať väčšinu vody do seba. Ak sú ponožky stále vlhké treba tento krok zopakovať s ďalším suchým uterákom. Následne ponožky treba položiť na sušiak (nevešať) a nechať úplne vysušiť. 

Ako prať kašmír v pračke?

 • Pred vložením ponožiek do pračky otočte ich naruby. 
 • Používajte jemný prací prostriedok, najlepšie vhodný na pranie vlny. 
 • Nastavte správnu teplotu, aby ponožky nestratili svoj tvar. 
 • Zvoľte režim "ručné pranie" na pračke a vlažnú vodu. V prípade, že nemáte režim "ručné pranie" nastavte si Vašu pračku na najkratší prací cyklus s teplotou maximálne do 20 stupňov a 600 otáčok. 
 • Ak periete kašmírové ponožky s iným oblečením je vhodné ich vložiť do vrecka alebo sieťky na pranie na ochranu veci pred trením počas prania. 
 • Vyhnite sa pracím prostriedkom, ktoré obsahujú bielidlo. 
 • Ak mate pocit, že kašmírové ponožky pri praní zmenili tvar jemne ich roztiahnite kým sú ešte vlhké. 
 • Nikdy nevešajte vlhké kašmírové ponožky na sušiak, namiesto toho vysušte ponožky na rovnej ploche. 

Luxusné kašmírové ponožky

Aktívne filtre

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password