Čiapky

Pohodlné, príjemné a nádherné čiapky, v našej ponuke sú vhodné do naozajstnej zimy. Vaša hlava bude v suchu a pohodlí ako nikdy predtým.
V našej ponuke nájdete čiapky vyrábané z materiálov ako mongolská srsť - vlna z kašmírskych kôz a oviec - ťavia i jačia srsť - 100 % kašmír.
Všetky tieto materiály sú veľmi kvalitné a ponúkajú Vám veľmi veľa výhod.

Kašmírová čiapka zo 100 % kašmíru z kašmírskych kôz chovaných v Mongolských horách a mongolskej stepi sú mimoriadne príjemné
a zrejme aj najpríjemnejšie na svete. Nádherné kúsky v našej ponuke Vám bude okolie doslova závidieť.

Ak potrebujete krásny módny doplnok a zároveň sa cítiť pohodlne a mať hlavu v teple odporúčame Vám čiapky z mongolskej srsti, 100 % vlny z mongolskej ovečky, ťavy, či jaka.

Čiapkyktoré ponúkame sú vyrábané ručne z najkvalitnejších a najlepšie spracovaných prírodných materiálov a radia sa medzi tie najpohodlnejšie a najteplejšie čiapky na svete. Zároveň sú veľmi obľúbené a vhodné na akúkoľvek príležitosť. Objavte jedinečný model, v ktorom zažiarite a budete sa cítiť skvelo. Samozrejme čiapky okrem módneho doplnku slúžia aj prakticky pre všetky zimné športy, turistiku, pre pracovníkov v zdravotníctve, či ozbrojených a záchranných zložkách. Tieto čiapky si proste zamiluje každý, kto má rád svoju hlavu v teple, suchu a v pohodlí. Ako bonus máte krásny módny doplnok k Vášmu outfitu.

Všetky čiapky sú 100 % v BIO prírodnej kvalite. Naši špecialisti vyberajú tie najkrajšie, najpohodlnejšie čiapky aké si dokážete predstaviť. Samozrejme tie najteplejšie testujeme v zime na mongolskej púšti, stepi či na horách i pri teplote -40°C.Naše rukavice pochádzajú výhradne z Mongolska.

Prečo sú naše čiapky také výnimočné ?
Vzhľadom na polohu na náhornej plošine v stredoázijskom vnútrozemí má Mongolsko extrémne kontinentálne podnebie s veľmi malým množstvom zrážok (najmä v oblasti púšti Gobi). Z hľadiska vegetačných a klimatických podmienok je Mongolsko jedným z najnehostinnejších miest na Zemi. Väčšina krajiny je v lete extrémne horúca a v zime studená. V januári prináša studený front z vnútrozemia chlad a teplota na nížinách a v údoliach klesá až na −30 °C. V tomto čase je účinkom teplotnej inverzie oveľa teplejšie na svahoch hôr, kde teplota stúpa s nadmorskou výškou. Na najteplejších miestach vystúpia januárové denné teploty na 0 °C až 5 °C, pričom v noci klesajú na −30 °C. V chladných oblastiach nie je zriedkavých ani teplota −40 °C. V lete, najmä v júli vystúpia najvyššie denné teploty na 20 °C až 25 °C. Leto trvá maximálne tri mesiace, avšak už v septembri začnú teploty výrazne klesať. Ročná priemerná teplota v hlavnom meste Mongolska Ulanbátare je približne 0 °C, čím zastáva pozíciu jedného z najchladnejších hlavných miest na svete.

Čiapky

Aktívne filtre

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password